Ника-Аудита

Будьте пильні: медкомісія при працевлаштуванні – необхідність чи новий метод шахрайства?
   В час фінансової кризи, коли чисельність охочих знайти роботу щодня зростає, шансів натрапити на  шахраїв-роботодавців більшає. Однією з останніх форм шахрайства в сфері працевлаштування є проходження медкомісії.

    По законодавству дійсно на підприємства, які пов’язані з харчовою промисловістю, необхідно проходити медичний огляд для отримання санітарної книжки. Та це має бути безкоштовним або за кошти підприємства-роботодавця. Тож треба бути пильним, якщо вам доведеться все сплачувати зі свої кишені!

   Зазвичай, шахраї,  працюють за певною схемою: розміщують своє «підприємство» на околиці міст. «Роботодавець» вам телефонує з приводу вашого резюме та запрошує на співбесіду. Поспілкувавшись з  представником відділу кадрів, вам повідомляють, що ви, як спеціаліст,  їхньому підприємству підходите і пропонують хорошу заробітну плату. Але ж робота  пов’язана з харчовою промисловістю, тому вам необхідно пройти медичний огляд, але не за місцем вашого проживання, а по місцю розташування підприємства, в сільській поліклініці. От ви туди й приходите, але в реєстратурі вам повідомляють, що лікар, наприклад, окуліст чи хірург, у відпустці, а без їхнього огляду головний лікар не поставить печаті. І не встигаєте ви відійти від віконці реєстратури, як до вас підходить медичний працівник цієї поліклініки і, за певну плату ( зазвичай кілька тисяч гривень), пропонує вам допомогу. Наступного дня ви маєте санітарну книжку з усіма потрібними печатями і направляєтесь до роботодавця, та у відділі кадрів вам повідомляють, що ваше місце вже взято працівника. Чи варто говорити про те, що відділ кадрів та медпрацівник якимось чином пов’язані… І притягнути до  відповідальності  роботодавця чи медичного працівника ви не зможете, адже  першому хабара ви не давали, а останньому – дали добровільно.

    Тож, влаштовуючись на роботу, будьте пильні:

  1. Зверніть увагу, якщо вам пропонують проходити медкомісію не за місцем проживання;
  2. Не погоджуйтесь на пропозицію медичного працівника «допомогти вам»;
  3. А чи потрібна медкомісія, якщо вам пропонують посаду менеджера чи бухгалтера, а не пекаря, фасувальника чи повара…

 

   Інформація надана за матеріалами сайту http://job.ukr.net

   Фото з сайту http://cs.wikipedia.orgСоздан 04 дек 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
_________________________________________________________________________________________________________________________________________

Использование материалов сайта разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на адрес сайта www.nika-audita.io.ua
оплата за показы BodyClick.net - тизерная партнерка
WMmail.ru - сервис почтовых рассылок